Kolín FORTUNA ČFL B, 20. kolo

SK Sparta Kolín

2
2

Bod za remízu 2:2 přivezli o víkendu svěřenci trenéra Vomáčky z venkovního zápasu na půdě druhého týmu třetiligové tabulky z Kolína.

Kolínští fotbalisté se vyhřívají na druhé příčce ČFL, jejich tým je hodně silný především v osobních soubojích. Vzhledem k počasí, bylo hřiště v Kolíně kvalitně připravené. První branka se zrodila hned v 6. minutě zápasu. Domácí dobře rozehráli svůj rohový kop, Jablonečtí nepokryli hráče na první tyči, který prodloužil za sebe, odkud zblízka překonal brankáře Richtera Štancl – 1:0.

Náš tým měl dále míč na svých kopačkách, dobře kombinoval, ale do větších šancí se nedostával. Vyrovnat se našim barvám podařilo až po půlhodině hry taktéž po rohovém kopu, na přední tyči vyrovnal na 1:1 Podzimek.

Vstup do druhého poločasu ale nebyl podle představ trenéra Vomáčky. Jabloneckým hráčům se nedařilo vyhrávat osobní souboje, neměli ani odražené míče. Pak se ale náš tým dokázal zkoncentrovat a začal plnit pokyny trenérů. Rázem jsme měli na hřišti druhého týmu tabulky více ze hry a byli jsme i nebezpeční. Po jedné z mnoha akcí se krásně uvolnil Ikaunieks, který našel před brankou Gašiho a ten poslal Jablonec do vedení 1:2!

Jablonečtí dále pokračovali ve stejném stylu s cílem přidat třetí branku a definitivně zápas rozhodnout. Jenže jak už to tak někdy bývá, domácím se čtyři minuty před koncem z ojedinělého útoku podařilo srovnat zásluhou Sodomy na konečných 2:2.

Bod ze zápasu tak byl nakonec spíše zklamáním, přestože hráči zápas odmakali.

I v dalším kole bude náš B-tým cestovat na hřiště soupeře, tentokrát se představí v derby v nedalekých Přepeřích, kterým má po podzimní porážce 1:2 v Břízkách co vracet.