Břízky FORTUNA ČFL B, 24. kolo

4
2

FK Teplice

Ve vyrovnané tabulce ČFL si Jablonec B polepšil díky sobotní domácí výhře 4:2 nad rezervou Teplic. V propršeném dopoledni Jablonečtí vedli už o čtyři branky, hosté ale dokázali dvěma trefami korigovat.

Jablonečtí hráči měli v minulém kole po porážce na půdě posledního Benešova o čem přemýšlet. Ale vstup do domácího zápasu měli dokonalý. Hned v druhé minutě šel náš tým do vedení po rohovém kopu, který hlavou koníčkem o zem zakončil Ritter – 1:0! Za dalších pět minut domácí předvedli parádní ťukes, na jehož konci Kubát sám před brankářem Četverikem nezaváhal – 2:0!

Déšť zkrápěl pažit v Břízkách, ale Jablonečtí nepolevovali. Další gólovku si vypracoval pěknou zasekávačkou v šestnáctce Kubín, jenže poté místo střely nepřesně přihrával spoluhráčům. Teplickým trenérům stály vlasy na hlavě i po našem parádním centru zleva a zakončení Kubáta z první, na brankové čáře ale tentokrát stačil jeden z teplických hráčů míč vykopnout. Jabloneckého brankáře Teplice poprvé zaměstnaly až po půlhodině hry, Richter si ale s oběma pokusy po rohových kopech soupeře hravě poradil. S průběhem prvního dějství byl náš kouč Benjamin Vomáčka velmi spokojený. „Od začátku zápasu jsme měli více ze hry. Byli jsme agresivnější, kombinačně lepší, lépe jsme na tom byli i běžecky. Dali jsme dva rychlé góly a přidat jsme jich mohli i více. O poločase jsme kluky nabádali k další aktivitě. Chtěli jsme vstřelit třetí gól, který by to rozhodl,“ prozradil jablonecký kouč.

Jeho svěřenci do druhé pětačtyřicetiminutovky opět vlétli a zmiňovaný třetí gól byl na světě po dvou minutách hry. Centrovaný míč sklepli jablonečtí ve vápně soupeře přesně k nohám Rozkovce, který ránou pod břevno nedal brankáři šanci – 3:0! Střelec naší třetí branky a motor zálohy se ale bohužel při zakončení zranil a nemohl ve středu zálohy pokračovat.

V 53. minutě se na pravé straně zasekávačkou uvolnil Gaši, jeho střelu ještě Četverik stačil vyrazit, ale na dorážku Kubína už byl krátký – 4:0! Jen o chvíli později zkoušel štěstí křížnou střelou těsně mimo Gaši. Ke slovu se dvacet minut před koncem dostaly i Teplice. Tvrdé zakončení Jamircha gólman Richter vyrazil před sebe, odkud připravený Procházka snížil na 4:1.

V závěru zápasu nenavýšil skore jablonecký Ritter, protože jeho jemně tečovaná rána orazítkovala břevno. Brankář Četverik si připsal povedený zákrok ještě proti trestnému kopu Vošahlíka. Tečku za propršeným sobotním duelem ale udělaly v nastavení Teplice, které korigovaly Hrdličkou po standardní situaci na závěrečných 4:2.

Jabloneckého trenéra Benajmina Vomáčku mrzely po zápase hlavně dvě inkasované branky. „Po vystřídání Rozkovce jsme začali propadávat ve středu hřiště, byli jsme daleko od hráčů. Dostali jsme dva zbytečné góly. Je to o nějaké zodpovědnosti a chtění dohrát to bez gólu. Tohle budu klukům vyčítat, protože se mi to nelíbilo,“ uvedl a dále už byl jen pozitivní. „Byl to odmakaný zápas s kvalitními akcemi. Gólů mohlo být daleko víc. Spodek tabulky se na nás hodně dotahoval, nebyla to pro nás jednoduchá situace. Jsem rád, že jsme po porážce v Benešově zabrali a vyhráli. Tímhle stylem musíme hrát i dál,“ nabádá své svěřence.

Příležitost k tomu bude mít jeho tým příští týden v Chlumci nad Cidlinou.