Břízky FORTUNA ČFL B, 26. kolo

3
1

FK Baník Most - Souš

Pět kol před koncem soutěže zvládli jablonečtí fotbalisté vypjatý domácí zápas s Baníkem Most-Souš. Domácí zlomili odpor soupeře v závěrečné čtvrthodině zápasu a připisují si ve vyrovnané tabulce tři důležité body po výhře 3:1!

Jablonečtí fotbalisté měli dobrý vstup do důležitého utkání. Hned v úvodu vytlačil brankář Halouska na roh Gašiho střelu. Jen o chvíli později nepropálil v dobré pozici hradbu těl agilní Podzimek. Po čtyřech minutách hry už se ale zelenobílí radovali, skvostný rohový kop Nykrína se snesl k nohám Velicha, který prostřelil brankáře Mostu – 1:0!

Jenže po vedoucí brance domácí už tolik aktivní nebyli. Výjimkou byla tečovaná střela Gašiho, která skončila rohovým kopem. Naopak tutovou šanci zazdili hosté, po dvaceti minutách hry minul kapitán Pátek naši svatyni jen o decimetry technickým obstřelem. Jablonci varování nestačilo a ve 28. minutě bylo po dalším rohovém kopu hostů a zakončení na přední tyči Novotného srovnáno na 1:1. „Měli jsme fantastický nástup a vedli jsme. Jenže jsme od toho upustili, asi jsme si mysleli, že Most přehrajeme jen fotbalově a na to jsme neměli. Dostali jsme blbý gól na 1:1, takové teď bohužel dostáváme. Ale kluky to nepoložilo,“ všiml si kouč Jablonce Benjamin Vomáčka.

V druhém poločase se na větší šance dlouho čekalo. Hrálo se spíše mezi vápny a za vydatné podpory fanoušků, kterých se i díky hostujícímu kotli sešlo v Břízkách před dvě stovky. Přítomné po delší době potěšil zakončením ze střední vzdálenosti hostující Zinhasovič. S přibývajícím časem ale byli nebezpečnější Jablonečtí a to jim nakonec přihrálo i všechny tři body. V 73. minutě rozehráli domácí nakrátko rohový kop, poté poslal centr do vápna Rozkovec, ve vápně se do míče skvostně akrobaticky položil Podzimek a vystřelil Jablonci gól na 2:1!

Pět minut před koncem pronikl z pravé strany do vápna individuálně Kubín, obešel hned několik protihráčů a pak předložil míč jak na zlatém podnose Podzimkovi, který zvýšil na konečných 3:1! Jablonecký kouč Vomáčka byl za druhý poločas rád. „V poločase jsme se museli zpátky vrátit k naší hře. Je vidět, že kluci mají charakter, odmakali to a odbojovali. Jsem na hráče hrdý, takhle se hraje o body a o záchranu,“ vyšvihl poklonu svým svěřencům.

Naše rezerva si připisuje velmi důležitou výhru před závěrečnými nelehkými zápasy ČFL. „Je to důležité a zasloužené vítězství. Most má velmi dobrý mančaft, na jaře hraje velmi dobře. Z naší strany to bylo vybojované a toho já si cením možná daleko víc, než když nám jde všechno. Byl to urvaný zápas, který nás stál mraky sil. Za druhý poločas jsme si ty body zasloužili. Hráli jsme na hranici agresivity, a to nám dnešní zápas vyhrálo,“ mnul si ruce spokojený trenér Vomáčka.