Břízky FORTUNA ČFL B, 28. kolo

1
3

TJ Slovan Velvary

Rezerva FK Jablonec i přes solidní výkon nedokázala bodovat na domácím pažitu v Břízkách. Doma brzy vedla nad druhými Velvary, jenže pak po vlastních chybách třikrát inkasovala a musela se smířit s porážkou 1:3.

Za krásného počasí domácí zaskočili ve 12. minutě zápasu druhý tým tabulky. Hlavičku jednoho z našich hráčů ještě brankář Štefan vytěsnil na břevno, z dorážky byl ale úspěšný útočník Velich – 1:0! Jablonec byl dál při chuti, po rohovém kopu zakončoval z první šikovně stoper Heidenreich, jenže přestřelil a vzápětí přišel trest. Po chybě zkušeného Diviše se dostal až sám před Richtera Schneider a vyrovnal na 1:1!

Jablonec byl ale nadále nebezpečnější. Obránce Malý z úhlu rozvlnil jen boční síť. Po půlhodině hry se skvěle dostal za obranu Velich, postupoval sám na brankáře, jenže rozezvonil jen tyčku za gólmanem Štefanem! Táhlou střelou donutil Podzimek ke skoku hostujícího brankáře, který dokázal míč vytěsnit na roh. V nastaveném čase první půle po nákopu do jabloneckého vápna, zůstal dole praporek pomezního rozhodčího, hrálo se dál až Diviš zákrokem na hranici šestnáctky sestřelil Šustra a hlavní arbitr nařídil k nelibosti domácích penaltu. Tu proměnil Jakab a zajistil Velvarům obrat a poločasové vedení – 1:2. Při sporné situaci se jablonečtí hodně čertili. „Lidé říkali, že to bylo venku. Je škoda, že rozhodčí nepískají tak jak mají, když prakticky o nic nejde,“ zlobil se jablonecký kouč Vomáčka.

Druhý poločas začali hosté obléháním našeho pokutového území, a to se jim vyplatilo. Jablonečtí mohli třikrát v klidu odehrát míč do bezpečí, jenže pokaždé míč školácky ztratili až se balon dostal Šimkovskému, který se trefil pěkně na vzdálenější tyč Richterovy branky – 1:3!

Jablonci se nedala upřít snaha a aktivita. Vošahlíkova tečovaná střela skončila jen rohovým kopem. Po něm hlavičkoval dobře, ale těsně vedle Podzimek. Hostujícího brankáře nedokázal pokořit zblízka znovu Velich. Když už domácí přeci jen skorovali, pískal hlavní rozhodčí faul na brankáře Velvar. Jablonecký útočník Velich v 63. minutě znovu přestřelil v ideální pozici, kterou mu připravil Rozkovec. Hosté mohli v závěru odskočit, proti střele kapitána Vopata ale vytáhl parádní robinzonádu brankář Richter!

Porážka 1:3 mrzela našeho kouče Benjamina Vomáčku. „Soupeři jsme góly věnovali individuálními chybami. Velvary mají dobrý mančaft. Našim klukům nemám moc co vyčíst. Měli jsme kvalitní vstup do zápasu. Dali jsme gól a měli další šance, bohužel jsme ale nedali. Z první šance soupeře přišla minela našeho nejzkušenějšího hráče. Takový gól jsme dostali i v Brozanech, kde jsme minuli míč a soupeř nám šel sám na branku. Pokud bychom chtěli dnes uspět, museli bychom se takových chyb vyvarovat,“ řekl trenér Jablonce Banjamin Vomáčka. „Způsob naší hry byl ale dobrý. Na to, že se většina našich hráčů sžívá s třetí ligou, tak jsem tam viděl spoustu zajímavých a dobrých výkonů. Velvary jsou právem druhé, možná jsou i nejlepším týmem třetí ligy. Byl to vyrovnaný zápas. Na šance jsme možná vyhráli. Ztráta mě mrzí, ale víc by mě mrzelo, kdyby i výkon byl špatný. Je to prohra a my musíme uznat kvality soupeře. Jedem dál, věřím tomu, že přivezeme něco z Mladé Boleslavi,“ vzhlíží k dalšímu zápasu kouč jablonecké rezervy.

Do konce ČFL zbývá odehrát poslední dvě kola. Po výjezdu do města automobilů, zakončí sezonu náš tým v Břízkách za čtrnáct dní s lídrem soutěže a jistě postupující Viktorií Žižkov.