Zlín FORTUNA:LIGA skupina o zachránu, 1. kolo

FC Zlín

1
1

Ve 3. minutě za vápnem vybojoval míč Považanec a napřáhl k nebezpečné střele, která mířila těsně nad branku. Na druhé straně ani domácí nemířili přesně.

V 18. minutě se ve velké šanci ocitl Ikaunieks, když postupoval na branku z levé strany, ale na domácího brankáře nevyzrál. Akce okolo vápna Zlína pokračovala a na úrovni penalty se k míči dostal Chramosta, který pohotovou střelou trefil tyčku! Ve 22. minutě to pak zkoušel z úhlu Jovović, ale jeho střela neměla razanci a gólman si s ní lehce poradil. O dvě minuty později dostal Chramosta skákající přihrávku a zpoza vápna to zkusil halfvolejem, kterým však trefil jen brankáře domácích.

O další chvíli později kombinoval Považanec s Chramostou a třetím do party byl Ikaunieks, který dostal míč do úniku a tvrdou ranou trefil břevno!

Ve 30. minutě postupoval po levé straně Polidar a poslal do vápna krásný centr, který si hlavou našel Ikaunieks a jeho zakončení mířilo opět do břevna!

Na začátku 40. minuty měli domácí nebezpečnou situaci. Slončík našel ve vápně Kozáka, který pohotově vystřelil, ale Hanuš jeho pokus perfektně vyrazil. Ve 42. minutě to zkoušel ještě hlavou Procházka, ale mířil přímo na Hanuše. Dvě minuty před koncem základní hrací doby prvního poločasu jsme měli dobrou příležitost z levé strany, ale na Polidarovu přihrávku těsně nedosáhl Ikaunieks a ze druhé vlny to měl na dlouhou nohu Považanec a mířil nad branku.

Do druhého poločas hráče přivítalo deštivé počasí, které přineslo zejména v poločasové přestávce intenzivní déšť a v úvodních minutách druhého poločasu to bylo hodně vidět na stavu hrací plochy. V 52. minutě pak postupoval Považanec z levé strany po hranici velkého vápna, míč mu na středu vápna sebral Šulc a nádhernou ranou levačkou poslal Jablonec do vedení 1:0!

V 60. minutě se ale branky dočkali i domácí. Po akci z levé strany přišla přihrávka do nebezpečného prostoru, kde míč tečoval za Jana Hanuše Kovinič – 1:1. Vrátit vedení Jablonci mohl Štěpánek v 63. minutě, ale jeho zakončení hlavou po rohovém kopu mířilo těsně nad břevno.

Od vyrovnávací branky pak byli domácí více při chuti a snažili se nás kombinačně přehrávat, což oběma stranám dost komplikovalo podmáčené hřiště. Velkou šanci měli domácí v 72. minutě, kdy se Vukadinovič dostal na pravné straně k míči a nasměroval si to rovnou do vápna. Jeho střílenou přihrávku poslal Jan Hanuš na roh. Čtvrt hodiny před koncem měli domácí sérii několika rohů, které naše obrana uskákala úspěšně.

Závěr zápasu již byl více v klidu, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu a oba celky se tak nakonec rozešly smírně 1:1.