Střelnice FORTUNA:LIGA skupina o zachránu, 5. kolo

0
2

FK Teplice

V závěrečném utkání nadstavbové části a letošní sezony 2022-2023 jablonečtí fotbalisté prohráli na Střelnici 0:2. Teplice byly po většinu zápasu lepší a odvážejí si zasloužené tři body.

V posledním zápase sezony a nadstavbové části už měly oba celky jistou záchranu a tak se mohl hrát se na Střelnici bezstarostný fotbal. Uvolněnost ukázal domácí náhradní brankář Surovčík, který si hned v úvodu duelu dovolil drzou kličku hostujícímu útočníkovi ve vlastním pokutovém území. Jenže Teplice byly celý první poločas lepší a nebezpečnější.

V 9. minutě se mohlo poprvé měnit skore, hostující centr ze strany ve vápně pustil Yasser za sebe, kde vyplaval úplně volný Vachoušek, jenže ve stoprocentní příležitosti přestřelil jabloneckou branku! V 21. minutě mohly Teplice znovu vést, po narážečce v našem pokutovém území zakončoval osamocený Yasser, ale gólman Surovčík jeho střelu stačil vyrazit! Jablonec kontroval brejkem Chramosty, který však Černák zakončil hodně slabě. Hosté měli do půlhodiny třetí vyloženou šanci, Yasserovu střelu z úhlu ale stihl Surovčík znovu vytáhnout na roh! Jablonec se nepoučil a trest se dostavil v 31. minutě, po odraženém rohovém kopu hostů trefil za vápnem jabloneckou šibenici Gning – 0:1!

Jablonec se ke kloudnému zakončení prokombinoval až chvíli před poločasovou pauzou, ale Kratochvílův pokus z hranice vápna stihl jeden z teplických hráčů ztečovat na roh.

Oživit jabloneckou hru mělo dvojité poločasové střídání trenéra Horejše, na plac vyslal Ikauniekse a Hübschmana na úkor nevýrazných hráčů Chramosty a Černáka. Jenže po čtyřech minutách druhé půle Teplice navýšily svůj náskok, u lajny ztratil míč Šulc, Yasser prošel do vápna lehce přes Štěpánka a předložil míč před prázdnou branku Radostovi, pro kterého nebyl problém zvýšit na 0:2.

V 52. minutě zahodili tutovku Jablonečtí, Šulc našel na malém vápně prudkou přihrávkou Polidara, jenže jeho zakončení zblízka senzačně chytil brankář Němeček! V 54. minutě mohl lázeňský tým na Střelnici přidat třetí branku, Jukl dostal dobrý míč do vápna a trefil vzdálenější tyčku Surovčíkovy branky!

Teplický brankář si úspěšný zákrok připsal po Sejkově slabém zakončení z otočky. To hosté byli nebezpečnější, Gning zblízka neuvěřitelně přestřelil jabloneckou branku. Jen o minutu později hosté nepotrestali den otevřených dveří v jablonecké obraně, Gnign trefil z úhlu vzdálenější tyč a Urbanec z dorážky rozezvonil břevno!

Za světlý domácí moment se dalo považovat alespoň vtipné uvolnění střídajícího Heidenreicha v hostujícím vápně, jenže jeho zakončení na branku nedolétlo, sestřelil totiž bránícího Chaloupku. Sedm minut před koncem mohl korigovat skore útočník Ikaunieks, brankář Němeček však stačil konečky prstů míč vyrazit na tyčku!

Teplice byly lepší ve všech aspektech hry, jejich výhra mohla být i vyšší, ze Střelnice si nakonec odvezly zasloužené vítězství po výhře 0:2. Jablonec díky tomu skončil v tabulce skupiny o záchranu na třinácté příčce, hned za barážovými pozicemi.