Ďolíček FORTUNA:LIGA skupina o záchranu, 2. kolo

Bohemians Praha 1905

1
1

V druhém kole Skupiny o záchranu Finále FORTUNA:LIGY Jablonec remizoval 1:1 na půdě Bohemians 1905. Náš tým v Ďolíčku vedl gólem Alegueho z první minuty zápasu, o výhru ale přišel tři minuty před koncem po vyrovnání střídajícího Hufa.

V Ďolíčku měl Jablonec problémy se stoperskou dvojicí, chyběl totiž vykartovaný Tekijaški i zraněný Hurtado. Dál na marodce zůstávali i Daniel Souček, Kanakimana či Chramosta. Stoperskou dvojici na Bohemians sestavil trenér Látal z Filipa Součka a Jakuba Martince. V brance dostal i tentokrát přednost Fendrich před Hanušem, po zranění se opět v základu objevil záložník Nebyla.

Jablonec měl skvělý vstup do zápasu, hned v první minutě dostal dobrý balon po levé straně hřiště Tchanturishvili, zatáhl míč a vysunul Polidara, jablonecký záložník poté zacentroval na malé vápno a nehlídaný Alegue poslal střelou pod břevno Jablonec do vedení – 0:1!

Jenže za další čtyři minuty mohlo být u Botiče srovnáno, Filip Souček totiž zahrál slabou malou domů brankáři, jenže si nevšiml číhajícího Hály, který si to namířil sám na Fendricha, jablonecký brankář ale skvěle vyběhl a jeho nájezd zlikvidoval! V desáté minutě přišel s velkou šancí opět Jablonec, Kratochvíl od brankové čáry přihrál přesně mezi nohama Křapky do vápna na volného Polidara, ten ale trefil ve výborné pozici jen brankáře Soukupa! Diváci se bavili, na opačné straně hřiště napálil odražený míč bez přípravy těsně nad naši branku domácí Köstl.

Tlak domácích sílil a po čtvrthodině hry se musel činit jablonecký brankář Fendrich. V 18. minutě Křapkův centr prolétl skrz celé vápno až k Beranovi, jehož zakončení strážce naší svatyně skvěle vyrazil. Vzápětí pálil Křapka sám a Fendrich stačil jeho štiplavý pokus vytěsnit nad břevno! Jablonec tím ustál domácí tlak a hra se od 25. minuty opět vyrovnala.

Běžela 35. minuta a Jablonec měl výhodu trestného kopu z 22 metrů, brankář Soukup míč z kopačky Součka ve své náruči neudržel, ale dobíhajícímu Kratochvílovi byl při dorážení pískán faul na gólmana.

Osm minut po poločasové pauze mohl Jablonec udeřit podruhé. Autor naší vedoucí branky Alegue našel ve vápně zpětnou přihrávkou Pleštila, ten ale ve vyložené pozici nedokázal propasírovat míč do sítě Klokanů! Domácí odpověděli rohovým kopem Hybše, po kterém zakončoval prudce Köstl, ale v cestě do sítě trefil jen bránícího stopera Martince!

V 69. minutě posadil Polidar míč po trestném kopu na hlavu Kratochvíla, ten trknul míč přesně na branku a donutil Soukupa k parádnímu zákroku!

Blížil se konec zápasu a domácí se dostávali do závěrečného tlaku. Nejdříve Kadlecovu střelu zkoušel patičkou usměrnit na branku střídající Necid, ale nebyl přesný. Tři minuty před koncem domácí rozehráli zásluhou Hybše přeci jen vyrovnávající akci, hlavou míč prodloužil do vápna Prekop a neobsazený Huf hlavou vyrovnal na 1:1!

V pětiminutovém nastavení si už žádný z týmů výraznější šanci nevypracoval a tak se body v druhém kole nadstavby v Ďolíčku dělily po remíze 1:1.