Střelnice FORTUNA:LIGA skupina o záchranu, 5. kolo

1
0

FC Zlín

Jen výhra na jabloneckém trávníku dávala Zlínu v závěrečném kole nadstavbové části FORTUNA:LIGY jistotu, že napřímo nesestoupí. Na domácí lavičce chyběl kvůli karetnímu trestu hlavní kouč Látal, mužstvo tak vedl jako hlavní trenér asistent Tomáš Čížek. V jablonecké sestavě došlo k několika změnám, v základu se objevili Krulich, Kanakimana či Daniel Souček, naopak absentovali Martinec, Pleštil, Černák a Chramosta.

První zakončení zápasu si už ve 2. minutě vypracovali domácí, Kanakimana poslal do vápna soupeře přízemní balon z pravé strany, ale zakončujícímu Nebylovi skočil do střely obětavě jeden z hráčů Zlína. Ševci se ke slovu dostali záhy, míč propadl v jabloneckém vápně k Bartošákovi, který ale zbrkle a vysoko přestřelil. Hosté museli na Střelnici zvítězit, a tak se snažili tlačit dopředu. Slabá střela exjabloneckého Janetzkého ale nemohla Fendricha ohrozit. To Bartošákova rybička vypadala nebezpečně, ale mezi tři tyče se nevešla. Jablonec byl směrem dopředu neškodný, větší šanci si vypracoval až v závěru první půle. Kratochvíl vysunul Krulicha, ten pálil křížně, ale z brankové čáry míč vykopl Černín! Ještě před poločasovou pauzou museli Zlínští nuceně střídat, na úkor zraněného Tkáče se na plac dostal talentovaný Slončík.

V druhé nastavené minutě první půle ale přišel z ničeho nic domácí gólový úder. Povedený centr z kopačky Kanakimany se ve vápně odrazil od Kratochvíla a míč poté propadl ke Krulichovi, který prostřelil Dostála na 1:0! Hosté mohli ještě před odchodem do kabin srovnat skore, po dlouhém autovém vhazování prodloužili míč Zlínští na zadní tyč, odkud ale naštěstí střídající Slončík poslal míč hlavou ze tří metrů těsně vedle Fendrichovy branky!

O poločase zůstal v kabině Kanakimana a nahradil ho Tchanturishvili. V 56. minutě měli hosté obrovskou příležitost na vyrovnání, Vukadinovič středem hřiště vysunul Žáka, ten postupoval sám na brankáře Fendricha, který vyběhl až na poslední chvíli, ale nájezd mu bravurně vychytal! V 65. minutě se hosté znovu drželi za hlavu, před Fendricha se dostal tentokrát Pablo, ale jablonecký brankář skvěle nohou vykopl jeho střelu na roh! Prudce poté pálil Vukadinovič, ale míč z jeho kopačky prosvištěl těsně vedle.

O první zakončení Jablonce v druhém poločase se postaral až dvacet minut před koncem střelou ze střední vzdálenosti Filip Souček, ale na Dostála nevyzrál. Stejně tak jako o chvíli později i střídající Hollý.

Jablonec díky závěrečné výhře 1:0 končí v letošním ligovém ročníku na jedenácté příčce ligové tabulky, hosté ze Zlína končí na šestnácté pozici a padají do druhé ligy.