so | 27.5.2017 | 10:15 hod. | UMT Bedřichovská
ČDL 2016/17
FK Meteor Praha
13. a 66. Krob, 26. Vetešník, 90.+2. Junek
4:5
2:1
- -
- -
FK Jablonec
29. a 59. Jelínek, 54. Tešlár, 90. Fofanah

Sestava FMP: Mareš – Bíba, Adenubi, Pátek, Kubík – Klouček (60. Pouzar), Macháč, Vácha, Krob – Vetešník, Přibyl (60. Junek).

Sestava JAB: Hejtmánek - Tichý, Petržilka, Hitka, Knitl (74. Kozák) - Tešlár, Bělina (88. Mička) - Landfeld (65. Benda), Jelínek, Kováčik - Fofanah.

Rozhodčí: Krejsa - Heinc, Chrenko. ŽK: 37. Pátek, 58. Kubík, 72. Adenubi - 39. Bělina.

Komentář k utkání

Jablonec začal aktivně a v 5. minutě po rohovém kopu zahrozil z otočky Kováčik a brankář domácích Mareš míč jen vyrazil na roh. Za pět minut opět pálil prudce nad branku Kováčik po přihrávce Fofanaha. Ale do vedení šli domácí, konkrétně ve 13. minutě z kopačky Kroba, který z 20-ti metrů vymetl pravý růžek jablonecké branky. Jablonec i pak pokračoval v dobývání domácí svatyně, ale pokusy Jelínka a znovu Kováčika si cestu do sítě nenašly. Naopak Meteor přidal druhou branku v 26. minutě, když využil nedorozumění jabloneckých zadáků a Vetešník pohodlně zblízka skóroval. Kontaktní gól dal v 29. minutě Jelínek prudkou střelou z dálky přes ruce domácího gólmana. Vyrovnáno mohlo být v 38. minutě, ale Jelínkův trestný kop po faulu na Fofanaha se odrazil od břevna. Trestný kop zahrávali ve 45. minutě i domácí, ale Krob zamířil nad branku.

Jablonci se podařilo srovnat v 54. minutě z dalšího trestného kopu. Jelínek našel za zdí přesně Tešlára, který nezaváhal – 2:3. Jelínek pak byl i u obratu ve skóre v 59. minutě. Střelu z trestného kopu namířil přesně do domácí sítě. Meteor dokázal skóre vyrovnat v 66. minutě, kdy jablonečtí nedokázali odvrátit míč od branky, a tak ho Krob dopravil i s problémy za brankovou čáru. Aktivní Jelínek měl poté další možnosti, ale jak střely po zemi, tak další z trestného kopu domácí brankář kryl.

V 90. minutě Jablonec dal čtvrtou branku, když Kozák z levé strany ideálně našel ve vápně Fofanaha, který hlavou poslal míč do sítě. Bohužel jablonečtí výhru neudrželi a umožnili domácím v nastaveném čase opět srovnat z kopačky Junka. A tak na řadu přišly pokutové kopy, ve kterých byl Jablonec úspěšný čtyřikrát a Meteor jen třikrát.


Fotogalerie
O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.