po | 23.7.2018 | 18:00 hod. | Ostrava

Šašinka

Šašinka
U

Vlastní gól Tomáše Holeše z 81. minuty rozhodl o naší porážce na hřišti Baníku Ostrava v prvním kole nového soutěžního ročníku.

Kouč Petr Rada vyslal k úvodnímu utkání nové sezony novou stoperskou dvojici, kterou tvořil Hovorka s Lischkou. Tým nově vedl s kapitánskou páskou útočník Doležal.

Teplé a slunečné počasí přivábilo na městský stadion do Vítkovice velice solidní návštěvu necelých devíti tisíc diváků. Už v 5. minutě vystihl rozehrávku Baroše na vlastní polovině Jovović, jablonecký štírek pak ale zvolil místo přihrávky na nabíhajícího Hanouska nepřesnou přihrávku pro Doležala. V 10. minutě vyslali jablonečtí do sóla Doležala, který v osobním souboji přetlačil letní ostravskou akvizici Stronatiho, z úhlu se náš útočník prodral až před brankáře Laštůvku, ten ale jeho střelu na zadní tyč dokázal skvěle vyrazit na rohový kop! Jablonec se nastěhoval před soupeřovu branku a další gólovka přišla za další dvě minuty, tentokrát přízemní centr Holeše bohužel nedoklepl do odkryté branky ani číhající Považanec, ani na zadní tyči Doležal. Dobrý úmysl předvedl jen o chvíli později Jovović, uvolnil se před vápnem a pak vybídl ke skórování v okolí penaltového puntíku své spoluhráče, kteří ale ve vytyčeném prostoru bohužel chyběli.

Baník se poprvé výrazněji připomněl po sérii rohových kopů ve dvacáté minutě hry, po jednom z nich odražený balon vracel před branku Jirásek a míč jen těsně proletěl vedle pravé tyče Hrubého branky. Domácí Jirásek pálil za další dvě minuty z nařízené standardní situace, míč tentokrát letěl z jeho kopaček vysoko nad jabloneckou svatyni. Tvrdší souboje sváděli stoper Hovorka s domácím útočníkem Barošem, domácí modla ale za své výjevy a protesty kartu z rukou rozhodčího ani v jednom případě neviděla. Jablonec zahrozil opět po rohovém kopu Trávníka, centr prolétl až na zadní tyči k Hovorkovi, ten ale už nestačil zakončit. Emoce vzplály i v samém závěru první půle, kdy si za protesty a strkanice vysloužil žlutou kartu horkokrevný Jovović.

Hned po obrátce mohli otevřít skore zápasu jablonečtí. Centr z levé strany zkoušel napálit přímo z voleje Jovović, ale balon mu nesedl tak, jak si náš hráč představoval a míč šel nakonec hodně mimo. Z dálky zkoušel štěstí i Považanec, ale na Laštůvku nevyzrál. Další akci táhl Kubista, přízemní přihrávkou hledal před brankou Doležala, ale míč před ním zalehl ostravský brankář. Na druhé straně se dožadoval domácí penalty po souboji Hrubého s Diopem, ale rozhodčí Hrubý i jeho píšťalka zůstala v klidu. Potlesk domácích tribun si vysloužila tečovaná rána Jiráska. Jablonec měl solidní možnost po přečíslení, jenže Doležal nenačasoval přihrávku na Jovoviće ideálně a u míče byl o chlup dříve Laštůvka. Utkání nadále zdobila bojovnost a dobrá kulisa, scházely ale vyložené příležitosti. V jablonecké sestavě se velmi dobrým výkonem uvedl zkušený stoper Hovorka, který kraloval jak ve vzduchu, tak na zemi. V 79. minutě mohl rozhodnout Doležal, dostal centr z prava mezi obránce, v pádu ale vysoko přestřelil ostravskou branku! Trest přišel prakticky vzápětí, v 81. minutě rozehrávali domácí rohový kop, který byl prodloužený na zadní tyč, kde míč uklidil dezorientovaný Holeš před Barošem do vlastní sítě a Baník šel devět minut před koncem do vedení. Závěrečný tlak našich barev už k vyrovnání nevedl a tak musí náš tým zkousnout v prvním kole těsnou porážku na hřišti ostravského Baníku.

JAB Soupiska

Lischka