ne | 7.4.2019 | 15:30 hod. | Liberec

Pešek

Pázler
U

Také v druhém letošním měření sil mezi Jabloncem a Libercem čekali diváci na branky marně. Jablonec měl U Nisy více příležitostí, ale body se nakonec dělily.

Náš trenér Petr Rada vyslal do jubilejního 50. Podještědského derby očekávanou základní jedenáctku, oproti souboji s Příbramí se do stoperské dvojice vrátil po odpykání karetního trestu Hovorka. Liberec nahradil distancovaného hrotového útočníka Kozáka avizovaným Musou.

První na zteč se hnal jablonecký Jovovíć, v rozhodující moment v přečíslení ale na pokropeném trávníku bohužel podklouzl. Liberec zahrozil hned ze svého prvního rohového kopu, Karafiát naštěstí houštinu zelenočerných těl neprostřelil. Po půlhodině hry přišla tutovka pro Jablonec, Vatajelu průnikovou přihrávkou vysunul nabíhajícího Sobola, ten v pokutovém území přesně našel Doležala, jeho zakončení ale Karafiát se štěstím stačil patou vykopnout z branky! Na druhé straně střihl po centru Hybše efektními nůžkami Sýkora, prudký míč z jeho kopačky naštěstí letěl mimo branku. Ideální fotbalové počasí a dobrou atmosféru letošního derby ale na hřišti provázelo hodně nepřesností od obou týmů.

Druhý poločas začal pěkným přenesením balonu Holeše na Sobola, ten našel ve vápně Vatajele, který bohužel místo u vzdálenější tyče Ngyuena netrefil, jak si představoval. Na opačné straně zachránil Jablonec na brankové čáře brankář Hrubý, když po rohovém kopu zakončoval Hybš! V 62. minutě se po rohovém kopu Trávníka vyšrouboval nejvýše Doležal, Nguyen jeho hlavičku ale chytil a navíc chytře rozehrál brejk na rychlonohého Peška, ten zkoušel zakončovat křížnou střelou ale branku netrefil. Derby rázem dostalo na dramatičnosti. Po standardce Trávníka hlavičkoval na zadní tyči prudce k tyči střídající Kratochvíl ale Nguyen senzačním zákrokem vykopl míč na brankové čáře! Při následující jablonecké akci liberecký brankář chyboval, když neudržel centrovaný balon, ale Jovović jeho chybu potrestat nedokázal, zblokovaná střela skončila jen rohovým kopem. Za vápnem zkusil střelu Jovović, ale neměl přesně seřízená mířidla. Deset minut před koncem táhl další svižný brejk Jablonce Jovović, po jeho přihrávce se tentokrát držel za hlavu Trávník, když pálil těsně nad břevno! Náš tým byl v druhém poločase lepší, ale musel si dávat pozor na brejky Slovanu. Jablonec i v samotném závěru bušil na libereckou branku, po jeho obléhání si Kacharaba málem hlavou srazil míč do vlastní sítě. I proto skončilo druhé letošní derby nakonec bezbrankovou remízou 0:0.

JAB Soupiska

Náhradníci