ne | 20.1.2019 | 11:00 hod. | UMT Mšeno
65. Jovovič, 83. Ikaunieks
FK Viktoria Žižkov
68. Opluštil

Sestava JAB: I. Poločas: Hanuš - Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol - Pleštil, Kratochvíl, Hübschman, Považanec, Peřina – Chramosta
II. Poločas: Hanuš - Janković, Hovorka, Štěpánek, Sobol - Acosta, Fábry, Kubista, Breda Dom., Jovović - Ikaunieks

Sestava ZIZ: Hrubeš - Antl, Rothe (73. Ippolito), Opluštil, Žužulka (46. Vitija) - Urbanec (46. Stříž), Batioja, Halgoš (65. Šustr), Frisoni- Cabaña (60. Vrána) - Dočekal (60. Zeman)

Komentář k utkání

Poslední zápas před odletem na herní soustředění mají za sebou jablonečtí fotbalisté. V neděli na těžkém zmrzlém terénu porazili druholigový celek Viktorie Žižkov 2:1 góly Jovoviće a Ikauniekse z druhé půle.

Po mrazivé noci se hrálo na velmi zmrzlém terénu umělé trávy ZŠ Mozartova. „Hřiště bylo blbé, ale s tím jde těžko něco dělat, když je to takto zmrzlé,“ prohodil k současným domácím podmínkám kouč Rada. Jeho svěřencům se mezi vysokými mantinely příliš nevedlo. Holešův střílený centr stačil žižkovský brankář vytěsnit na roh. Strážce pražské branky dobře zasáhl a vyboxoval míč z kopačky Kratochvíla. Jinak ale na hřišti chyběl moment překvapení, a tak dvě stovky diváků zahřála alespoň efektní klička Považance, který se zbavil hned trojice hráčů soupeře, nebo na opačné straně nůžky Dočekala mířící vedle Hanušovy branky. Neplodný poločas, v kterém byl druholigový tým našemu klubu více než vyrovnaným soupeřem zakončil po ideálním Sobolově centru na osamoceného Chramostu jablonecký útočník trestuhodně vedle.

Po poločase vyběhla na hřiště druhá jedenáctka, a i ta měla s dobře formovanou jedenáctkou Viktorie problémy. Hanuš musel vyrážet střelu jednoho z Pražanů, pánubohu do oken mířila i následná dorážka. Na opačné straně zkoušel štěstí křížnou střelou Fábry, jenže jeho pokus skončil metr vedle tyče. Jovović kolmicí vysunul Kubistu, tomu scházel k zakončení půlkrok. V 63. minutě předvedli naši hráči pěknou kombinaci ve středu hřiště, kterou zakončil povedenou střelou pod břevno Jovović a Jablonec vedl 1:0. Hosté ale dokázali za pouhé tři minuty srovnat na 1:1, po rohovém kopu poslal Opluštil svou hlavičku přesně k Hanušově tyčce. Hosté byli blíž brance i v dalším průběhu, Hanuš ale další hlavičku po rohovém kopu tentokrát vytáhl na roh. Osm minut před koncem Fábry vysunul v útoku Ikauniekse, který ale nastřelil z blízka tělo gólmana. Jen o minutu později už se ale Jablonečtí z branky radovali, po Acostově vysunutí tentokrát Ikaunieks už brankáře prostřelit dokázal. V nastaveném čase mohl zvýšit naše vedení Acosta, ale ztroskotal na brankáři Viktorie.

Jablonečtí si před odletem na herní portugalské soustředění připsali v mrazivém počasí výhru 2:1, ale kouč Petr Rada měl ke spokojenosti hodně daleko. „Z naší strany to nebylo nic moc. Někteří hráči to pojali jinak a jestli si myslí, že se hraje individuálně, tak s tím budou mít oni problémy. Byli jsme teď v těžké přípravě, kterou dnešním zápasem uzavíráme. Z části dnešní výkon můžu přičítat terénu i únavě, který je teď hodně vysoká. Od úterka, kdy odjíždíme do Portugalska, se začneme připravovat na taktickou a technickou stránku. Budeme na zeleném hřišti. Doufám, že únava už trochu z hráčů opadne a budeme se připravovat na blížící se ligu,“ zhodnotil poslední přípravný zápas před odletem týmu kouč Rada.

Fotografie ze zápasu