červen

Antonín Vaníček přichází na roční hostování!

Třiadvacetiletý ofenzivní záložník Antonín Vaníček posílí v nové sezóně fotbalisty Jablonce. Přichází z týmu Bohemians Praha 1905 na roční hostování s opcí. Opačným směrem odchází na roční hostování bez opce útočník Jan Chramosta.

„Těším se moc, je to pro mě určitě velký krok dopředu. Těším se na Jablonec, těším se na zápasy a těším se na boj o evropské poháry. Doufám, že se předvedu v co nejlepším světle,“ říká po podpisu smlouvy člen národního týmu z evropského šampionátu do 21 let Antonín Vaníček.

Do klubu Bohemians Praha 1905 naopak odchází na roční hostování bez opce útočník Jan Chramosta.

Antonín Vaníček působil v dresu Bohemians Praha 1905 od roku 2008 a po necelých 13 letech mění působiště. Těší se na novou výzvu i boj o evropské poháry. „Evropa byla obrovské lákadlo. Vždycky jsem snil o tom, že si něco takového zahraju. Teď se to snad podaří,“ dodává Vaníček, který má na kontě 99 ligových startů a k tomu 6 branek a 14 asistencí.

V kabině Jablonce se zná s několika hráči nejen z pozice soupeře, ale také například z národního týmu. Nejbližší vztah má s našim pravým obráncem Liborem Holíkem, se kterým naposledy hrál na ME U21. „S Holasem (Libor Holík) jsme velcí kamarádi, takže jsme se bavili tak nějak o všem. Na Holase se moc těším a doufám, že bychom si třeba mohli zahrát spolu na lajně,“ říká s úsměvem Vaníček, který v kabině obsadí místo právě hned vedle Holíka.

Důležitým prvkem pro správné fungování týmu je dobrá chemie v kabině a dobrá parta. Ta je v Jablonci velmi dobrá se silným jádrem, což Vaníček poznal také v reprezentaci U21 nebo ve svém dosavadním působišti. „Holas říkal, že parta je tady super. My jsme to měli v U21 na tom postavené, že byla výborná parta. Tam jsme tomu říkali taková druhá rodina. I teď v Bohemce byla výborná parta. Doufám, že tady taky zapadnu a kluci mě vezmou dobře,“ přeje si Vaníček.

Již od startu přípravy 21. června bude moct Vaníček naplno ukázat svůj potenciál pod vedením trenéra Petra Rady. „Těším se na trenéra a doufám, že ze mě vymáčkne to nejlepší, co ve mně je, abych Jablonci co nejvíce pomohl,“ dodává Antonín Vaníček.

Záložník Antonín Vaníček začal s fotbalem v Libuši, je ale považován za odchovance Bohemians, jejichž dres oblékal od svých deseti let. V lednu 2017 se probojoval do prvního týmu a začal sbírat ligové starty. Svou premiéru si odbyl v utkání proti Spartě na Letné. Nastoupil v základní sestavě a odehrál 69 minut. Zápas nakonec skončil remízou 1:1. Díky povedeným výkonům se dostal i do reprezentační jedenadvacítky.

Profil Antonína Vaníčka

Datum narození: 22. 04. 1998
Věk: 23 let
Post: ofenzivní záložník
Váha: 68 kg
Výška: 180 cm
Starty/góly/asistence v první lize: 99/6/14
Starty a góly v reprezentaci: U16 (5/2), U17 (6/0), U18 (7/1), U20 (1/0), U21 (19/1).