říjen

Devatenáctka si hravě poradila s B týmem Meteoru

V utkání 9. kola České ligy jednoznačně zvítězil starší dorost Jablonce v Praze na Meteoru nad tamním B týmem 6:1 (2:0). O vysoké výhře jabloneckých rozhodl až výkon ve druhém poločase.

ČL, Kolo: 9, Datum: 10.10.2021

Meteor Praha B - FA Jablonec 1:6 (0:2)

Sestava FA Jablonec: Reiner – Šebek (71. Plechatý), Malý, Chládek, Ryml – Werani (60. Jandura T.), Stibor, Kubín, Hanzlíček (46. Jandura D.) – Linhart, Svrček (66. Schober)

Trenéři: Just, Mička

Branky FA Jablonec: 20. z pen., 71. a 77. Stibor, 42. Chládek, 56. Fodor (vlastní), 84.Schober

Potrestaní FA Jablonec: -

Sestava soupeř: Chundela – Candra, Burda, Martínek (46. Chlupáč), Fodor, Valenta - Cerman, Oliva (77. Janoušek), Bárta (64. Machovský), Vaňo (64. Navrátil) - Vacík

Branky soupeř: 75. Machovský

Potrestaní soupeř:

Hřiště/povrch: Praha - Bedřichovská (tráva)

Rozhodčí: Opočenský, Guntiš, Halašta

Komentář:

Po oboustranném opatrném začátku bez výraznějších příležitostí, přišel ve 20. minutě ve vápně domácích zásah rukou a následně nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Stibor. Meteor měl možnost za pět minut z nebezpečného trestného kopu, který ale odrazila jablonecká zeď. Krátce před půli tentokrát z trestného kopu z levé strany ve vápně usměrnil Chládek míč do domácí sítě – 0:2.

V 56. minutě po centru z rohového kopu Stibora si Fodor srazil míč do vlastní branky – 0:3. V 71. minutě unikl Stibor a po zemi zavěsil – 0:4. Chvilka nepozornosti v obraně hostů přinesla gól Machovského, který v 75. minutě trefil levý růžek jablonecké branky. Prakticky vzápětí Jablonec opět skóroval. Autorem gólu byl v 77. minutě Stibor, který tak završil svůj hatrik. V 84. minutě uzavřel účet zápasu Schober střelou po zemi podél gólmana domácích.

Sestavil: Pavel Bursa