Rozhovor

Nedaří se nám střelecky, láme si hlavu Malínský

S bídnou střeleckou potencí se v letošní ligové sezoně potýká náš Jablonec. Gólově vyšel naprázdno už ve třetím zápase v řadě. Záložník Tomáš Malínský po zápase s Boleslaví rozebíral nelichotivou umístění i současnou situaci.

Konečný výsledek je určitě dalším zklamáním.

Přitom jsem se cítil dobře, ale bohužel ten výsledek je nakonec takový, jaký je. Mít v tabulce po šestnácti odehraných zápasech třináct bodů, to je hrozně málo.

Leží na vás už nějaká deka?

Deka, karma, to jsou všechno taková zvláštní slova. Tu situaci, v které se nacházíme, vnímáme. Nikoho nás to netěší. Je to fotbal, v životě jsou i horší věci. Nikdo jinej to nezmění, ani trenér, jen my hráči na hřišti. Je potřeba poctivě makat v tréninku. Už teď je to nepodařená sezona. Musíme se sebrat my hráči a uvidíme co přinesou další zápasy. Věřím, že se to zlomí.

Čím si vysvětluješ fakt, že v Konferenční lize se nám daří a ve FORTUNA:LIZE ne?

Furt si říkáme a omíláme, že to další zápas už zlomíme. Bohužel nám to nejde. Zakopaný pes je asi v tom proměňování šancí a v tom, že se nám nedaří střelecky. Nechce nám tam nic spadnout. Pak tam zaspíme v druhém poločase v prvních pěti minutách. První šance soupeře nás pořádně nevarovala a umožnili jsme mu další, kterou už proměnil. Naší následnou snahou už jsme to tam nedotlačili.

Může mít tedy na vás vliv, že kombinujeme ligové zápasy s evropskými?

Tyhle velké zápasy chceme hrát. Je to velké pozitivum. Co by za to ostatní hráči v lize, co ty poháry nehrají, dali. Je to prostě sen si to zahrát. Za to jsme všichni rádi. V Konferenční lize hrajeme důstojnou roli a přinášíme českému fotbalu body do koeficientu. Z tohohle pohledu je to fajn. A jestli to má vliv na ligu? To já nechci házet na to, že by to byl důsledek Konferenční ligy. Můžeme si za to jen my sami. Nikdo jiný se z téhle situace za nás nedostane.