Rada chce kvalitní výkon a podporu

FK Jablonec Celtic FC
3. předkolo UEL, 1. kolo čt 5. 8. 2021, 17:45

Jablonecký kouč Petr Rada se těší pohárové souboje se skotským Celtic FC. Jak uvedl na předzápasové tiskové konferenci, jeho tým se rozhodně nevzdává, pokusí se předvést kvalitní výkon a postoupit.

Setkání s novináři před čtvrteční pohárovou bitvou s Celticem už za sebou má i jablonecká strana. Na předzápasové tiskové konferenci nejdříve odpovídali na otázky médií kapitán týmu Tomáš Hübschman a kouč Petr Rada, poté se celý tým vydal na předzápasový trénink do Vrkoslavic, kde byla novinářům přístupna první čtvrthodina tréninkové jednotky.

Hlavní kouč Petr Rada moc dobře ví, jak zvučný soupeř s bohatou historií do Jablonce zítra dorazí. „Je to silný tým. Dostat do Jablonce takového soupeře, který má tolik titulů, to je určitá výzva. Loni neměli optimální sezonu. Ale teď je to jiný tým, mají nového trenéra a spoustu jiných hráčů. Ve svém kádru mají spoustu kvalitních jmen, hrají hodně vysoko. Disponují dobrým ekonomickým zázemím, můžou si dovolit hráče, jako teď gólmana Harta. Budeme hrát proti kvalitnímu soupeři,“ popisuje protivníka jablonecký kouč a dodává. „Já chci porazit každého. Musíme proti nim předvést kvalitní výkon a pokusit se postoupit. Jsme rádi, že hrajeme s Celticem, lidé co tu chodí na fotbal si to zaslouží,“ říká jablonecký lodivod, který bude mít k dispozici kompletní kádr.

Nevydařené utkání v Mladé Boleslavi už Jablonečtí hodili za hlavu. „Nevyšlo nám to tam. Je dobře, že se hraje v takto krátkém sledu znovu. Nejsme takový tým, že bychom nemohli prohrát. V Boleslavi jsme prohráli lacinými góly po individuálních chybách. Nikoho jsem za individuální chyby teď netrestal, já jsem chyby také dělával v kariéře, to je fotbal,“ vysvětloval Rada.

Trenér by rád viděl ve čtvrtek plné hlediště stadionu na Střelnici. „Jestli přijede Celtic, z mého pohledu by mělo být vyprodáno. Celtic má jméno, je ve světe uznávaný. Stadion by měl být vyprodaný. Někdo se může bát covidových věcí. Ale já být fanda fotbalu z Prahy, tak se přijedu podávat,“ konstatuje jablonecký kouč a lidi do ochozů zve i jablonecký kapitán Tomáš Hübschman. „Chtěli bychom touto cestou lidi pozvat, aby nás přišli povzbudit a získali si nějaký pozitivní zážitek, který je v budoucnu na fotbal k nám znovu přivede,“ říká nejzkušenější hráč jablonecké kabiny.

Skotský soupeř nevyužil možnosti a nepřijel si ve středu vyzkoušet pažit na Střelnici. Předzápasový trénink absolvoval v Praze. „Těžko říct, jestli to bude nějaká výhoda. Hodně větších mužstev to tak má. Monako to tak taky udělalo včera na Spartě. Je to jejich věc. Nic zásadního bych v tom nehledal,“ přidal svůj názor kapitán Jablonce.

Od nového ročníku už neplatí pravidlo, které v evropských pohárech zvýhodňovalo hostující tým, když vstřelil gól. UEFA toto zažité pravidlo zrušila po šestapadesáti letech. „Je to pro oba stejné, musíme dát o kousek víc gólů než soupeř. Začínáme doma, což není z mého pohledu žádná výhoda,“ uzavřel setkání s novináři Tomáš Hübschman.