Davis Ikaunieks
89’
70’
Filip Kubala

V důležitém domácím zápase Jablonec remizoval s Hradcem Králové. Jablonecké šance pochytal Fendrich, hosté poté vedli Kubalou, ale za Jablonec stačil minutu před koncem srovnat střídající Ikaunieks.

Kvůli zdravotním komplikacím z náročného programu došlo v základní sestavě pro domácí utkání s Hradcem Králové opět ke změnám. V nominaci úplně chyběli Pilař, Kubista a Surzyn. Právě posledně jmenovaného zastoupil na pravém obránci odchovanec Černák.

Terén na Střelnici tentokrát podmáčený nebyl, ale k ideálnímu stavu měl hodně daleko. Na první šanci se čekalo téměř čtvrt hodiny a vypracovali si jí hosté z Hradce Králové po chybách jabloneckých stoperů. Kubala získal míč na Martincovi, následně se vyhnul i Štěpánkovi, ale naštěstí pro Jablonec svůj tým podržel výborným zákrokem Hanuš! Agilní Vlkanova byl i u zrodu další šance hostujícího týmu, po jeho akci Král vybídl k zakončení Mejdra, který naštěstí minul v dobré pozici jabloneckou branku.

Poté přišly velké šance domácích. Kratochvílův centr zprava ve vápně sklepl Malínský k nohám Silného a jeho ránu pod břevno Fendrich senzačně vytěsnil nad břevno! Za další dvě minuty přišla další tutovka pro domácí barvy, Kratochvíl adresoval přesným centrem míč na střed malého vápna na útočníka Silného, Fendrich ale znovu vytasil skvělý zákrok a střelu dokázal vyrazil!

Při rychlém jabloneckém brejku Silný počkal v náběhu na rozeběhnutého Malínského, tomu ale nevyšla ve vápně Votroků zasekávačka. Pak Jablonec předvedl zajímavý signál po standardní situaci, Kratochvíl ale pálil mimo hradecké tyče. V nastavění prví půle se fanoušci znovu drželi za hlavy a znovu u toto byl jako v předchozích případech Kratochvíl, tentokrát napřáhl před vápnem a Fendrich polovysoký míč skokem stačil vytěsnit!

Devět minut po poločasové pauze dostal příliš prostoru před naším vápnem hostující kapitán Vlkanova, tváří v tvář Hanušovi ale nadvakrát neuspěl! Houskova rána z hranice šestnáctky skončila v nejvyšších řadách jižní tribuny. Dvacet minut před koncem však zahráli hosté rohový kop, který Mejdr prodloužil hlavou na zadní tyč, kde Kubala hlavičkou zblízka poslal Votroky do vedení – 0:1!

Šokovaná Střelnice dále přihlížela nepřesné střele Silného, kterému sjel balon po kopačce. Černákovu ránu ztlumil v náruči připravený Fendrich. Na opačné straně pálil prudce pod břevno Vlkanova, Hanuš však stačil míč přizvednout na roh. Jablonec se do zakončení dostal ještě po rohovém kopu a hlavičce střídajícího Pleštila, míč šel ale nad břevno.

V 89. minutě brankář Fendrich vyboxoval centrovaný míč před vápno, odkud ho Ikaunieks pohotově poslal do sítě a vyrovnal na konečných 1:1!