61’
67’
59’
Jakub Řezníček

Sérii výher Zbrojovky Brno na soupeřových hřištích skončila na jablonecké Střelnici. Jablonec si domácím vítězstvím 3:1 připsal třetí ligovou výhru v řadě a dál stoupá ligovou tabulkou.

Po reprezentační přestávce chyběli trenérovi ze zdravotních důvodů Hübschman, Martinec, Patrák a Štěpánek, na lavičce už byl po trestu připravený nastoupit Malínský.

Na pořádnou šanci se na Střelnici čekalo dobrou čtvrthodinu hry, pak však Jablonec podnikl rychlý brejk, rozhodčí Všetečka ponechal v brejkové situaci domácím výhodu, Jovović se skvěle uvolnil na pravé straně přes Šurala a pak stříleným balonem hledal spoluhráče ve vápně, brankář Berkovec si na míč sáhl, ale vyrazil ho jen před Chramostu, který už měl poměrně snadnou pozici a rozjásal Střelnici vedoucí brankou na 1:0!

Zbrojováci vyslali první pokus na brankáře Hanuše po hlavičce Ševčíka do středu branky. Poté Řezníček připravil palebnou pozici před vápnem pro Šoučka, ten naštěstí pálil do vyšších řad jižní tribuny. Na opačné straně scházelo více razance zakončení Kratochvíla. Ve 28. minutě Chramosta našel ve vápně Kratochvíla, ten zakončoval z otočky, ale Berkovec stačil nohou zachránit! Středem hřiště se posléze uvolnil Považanec a Berkovec se musel hodně natahovat, aby míč vytěsnil na roh!

Domácí měli zajímavé momenty a kombinační akce. Diváci potleskem ocenili techniku Coolse, který svou prudkou přihrávkou do vápna nadělal hostující obraně velké problémy. Hosté měli největší šanci na srovnání pět minut před poločasovou pauzou, Souček dostal před vápnem spoustu prostoru a místo očekávaného zakončení však zvolil přihrávku na zcela volného Řezníčka, který tváří v tvář gólmanovi Hanušovi zklamal a Jablonecký brankář si připsal parádní zákrok, kterým podržel svůj tým!

Jablonecký kouč sáhl v poločase hned ke dvojímu střídání, na stoperu nahradil Heidenreicha Surzyn a za Považance přišel útočník Sejk. Brzy po změně stran se ale jablonecký gólman Hanuš musel činit znovu, tentokrát po rohovém kopu Zbrojovky zalehl na brankové čáře dorážku Štěrby!

V 53. minutě Jovović uvolnil v brejku Chramostu, který ještě vyšperkoval celou akci na zcela volného Coolse, jenže ten nastřelil jen brankáře Berkovce! O pět minut Jablonec ale inkasoval, hosté kroužili kolem našeho vápna, až Ševčík dostal příliš prostoru, místo zakončení našel před brankou zcela volného Řezníčka a ten do prázdné branky vyrovnal na 1:1. Hosté se ale neradovali z remízového stavu dlouho, jen o dvě minuty později posadil Cools míč na hlavu nevysokému Jovovićovi, který mířil přesně k tyči a poslal znovu domácí do vedení 2:1!

Další šanci měl Sejk, ale Berkovec prudkou ránu dokázal vyrazit. Střelnice znovu jásala o šest minut později po pěkné akci, na jejíž konci Houska našel ve vápně Chramostu, který skrytou střelou do protipohybu brankáře přidal třetí přesný zásah – 3:1!

Hosté reagovali hned trojím střídáním. Přesto byl čtvrt hodiny před koncem blízko zkompletování hattricku útočník Chramosta, jenže po napadání hostující rozehrávky zamířil jablonecký útočník jen mimo tyče a následně byl za potlesku tribun vystřídán.

Jablonec si v nedělním odpoledni připsal třetí ligovou výhru v řadě po výhře nad dosud venku neporaženou Zbrojovku 3:1 a tabulkou dál stoupá!