Ostrava FORTUNA:LIGA, 19. kolo

FC Baník Ostrava

1
2

Druhou výhru ze hřiště soupeře berou jablonečtí fotbalisté na půdě Baníku Ostrava! Tříbodovou injekci vystřelili na Městském stadionu v Ostravě Hübschman a Sejk, za domácí snižoval v nastavení na 1:2 Plavšić.

Další změny v sestavě přichystal pro utkání na Městském stadionu v Ostravě náš kouč David Horejš. Jen na lavičce se ocitli Surovčík se Surzynem, nahradili je brankář Hanuš a obránce Akpudje.

V Ostravě bylo rušno hned od úvodních minut. Domácí Kuzmanovič napřáhl před naším vápnem ke vzdálenější tyči, Hanuš ale jeho ránu stačil tygřím skokem vyrazit! Prakticky z protiútoku vyslal stoper Martinec dlouhým pasem do šance Sejka, po chybné komunikaci ostravských obránců s brankářem mohl jablonecký útočník i zakončit, jenže poslal míč mimo opuštěnou branku! Na opačné straně hřiště Klíma z úhlu poslal balon jen do boční sítě jablonecké branky. Ve 29. minutě kopal náš tým druhý rohový kop, Jovović poslal míč od rohového praporku polovysokým centrem na přední tyč, odkud nekrytý kapitán Hübschman poslal Jablonec do vedení 0:1!

O čtyři minuty později mohl Jablonec své vedení ještě navýšit, Chramosta dostal vysoký míč za obránce, balon si ideálně zpracoval, jenže tvrdou ránou těsně minul Laštůvkovu svatyni! Baník se v závěru poločasu nastěhovat před naši branku, Klímovo zakončení zkrotil Hanuš v náruči a faul Lischky na Chramostu ocenil rozhodčí Batík jen kartou žluté barvy.

Na začátku druhé půle Jovović štiplavým pokusem donutil Laštůvku vyboxovat balon. Baník se nemohl dostat do tlaku, naopak Jablonec pozorně bránil a stále se pokoušel hrozit. Domácí kouč Hapal proto přichystal dvojí střádání. Když už se Baník dostal do zakončení, pálil Šehić vysoko do ochozů stadionu.

Jablonec zahrozil po rohovém kopu, Král ale v krkolomné pozici nestihl důrazněji zakončit. V další pohledné akci našel Jovović z leva ve vápně Chramostu, jenže ten z první pálil mimo!

V 71. minutě se Ostravští dostali k zakončení před naším vápnem, Buchta ale přestřelil jablonecké břevno. Čtvrt hodiny před koncem se domácí dostali už do souvislejšího tlaku. Z hranice šestnáctky pálil k tyči Juroška, ale zakončení nepustil na naší branku stoper Král.

Sedm minut před koncem přišel definitivní zlom utkání, Šulc ze středu hřiště vyslal za obranu střídajícího Ikauniekse, ten ještě přihrál před prázdnou branku Sejkovi a Jablonečtí se mohli radovat z druhé branky – 0:2!

Závěr zápasu si už Jablonec hlídal, nastavovalo se šest minut. Ve třetí minutě nastaveného času napřáhl k nádherné střele Plavšić a jeho rána skončila v šibenici jablonecké branky – 1:2!

Více šancí už ale utkání nenabídlo a Jablonec si z daleké Ostravy veze důležité tři body a druhou venkovní výhru ze hřiště soupeře.