Stadion Střelnice FORTUNA ČFL B, 30. kolo

2
3

FK Viktoria Žižkov

Jablonecká rezerva se rozloučila s třetiligovou sezonou přímo na hlavním stadionu na Střelnici. Kde vzdorovala vítězi naší skupiny ČFL B Viktorii Žižkov, o cennou remízu jí však připravila penalta z třetí minuty nastaveného času.

První poločas se odehrával v režii už jasného vítěze ČFL skupiny B. Viktoria Žižkov byla na hlavním stadionu na Střelnici lepším i nebezpečnějším týmem. Hrozila především díky hostujícímu Štrombachovi, který nejdříve přestřelil naší svatyni z voleje. V 21. minutě už byl ale stejný hráč Pražanů úspěšný, z trestného kopu z hranice šestnáctky zaskočil přesnou střelou k tyči jabloneckého brankáře Reinera 0:1. O sedm minut později prošel skrz jablonecké vápno prudký centr, který z úhlu napálil na branku Batioja, gólu v naší síti už nestačil na brankové čáře zabránit ani matador Vošahlík – 0:2. Po půlhodině hry měla Viktoria další šanci na skorování, Petráň už napřahoval v dobré pozici, ale Jablonec podržel dobrým obranným skluzem Diviš.

Jablonecký kouč Benjamin Vomáčka se ve 36. minutě odhodlal ke střídání, Linharta nahradil Dominik Breda. „Na levé straně jsme trochu propadali, takže jsme se rozhodli pro změnu. Jinak bychom si koledovali o další góly v naší síti,“ vysvětloval Vomáčka.

Druhá půle už byla z jablonecké strany lepší. První ale opět zahrozili Žižkovští, agilní Štrombach vypustil na naší branku táhlý projektil, míč však z šibenice dokázal gólman Reiner skvěle vytáhnout! Za deště a povzbuzování jablonecké B-tribuny se začal více osmělovat konečně i domácí celek. První ohrožení obstaral Rozkovec, pálil bez přípravy, ale gólman stačil vyrazit. Obránce Malý zakončoval tvrdě z úhlu pod břevno, brankář Slanina ale i tentokrát míč vytáhl nad své břevno! Hosté kontrovali dobrou akcí, na které propadl míč v naší šestnáctce k osamocenému Sowovi, jenže ten ve stoprocentní šanci sám před brankářem k posměšku přihlížejících zakopl.

Deset minut před koncem procpal při našem brejku míč Velich přes bránícího hráče Žižkova na střídajícího Bredu, který přesnou střelou na bližší tyč snížil na 1:2! O pět minut později se po šťastném odrazu v hostujícím vápně dostal míč znovu k Bredovi, který dloubnutím přes gólmana srovnal na 2:2!

Když už běžela třetí a poslední minuta nastaveného času, nedokázali Jablonečtí přerušit brejk Höniga středem hřiště, ten přihrál do vápna exjabloneckému Václavu Kadlecovi, kterého zezadu fauloval obránce Malý a rozhodčí nařídil pokutový kop. Penaltu proměnil utaženou střelou k tyči Petráň a Žižkov se radoval z výhry 2:3. „Bohužel, tady je vidět naše nezkušenost. Silou vůle jsme dotáhli nepříznivý stav a pak dostaneme v poslední sekundě gól. Hráč nám běží přes celé hřiště a my nejsme schopni přerušit hru. Je to škoda, ale kluci se nemají za co stydět. Budu jim dnes vyčítat hlavně první poločas. Asi jsme měli až přílišný respekt. Dostali jsme i blbý první gól ze standardky. Ale máme tu mladé kluky, někteří vlastně hráli tuto soutěž první půl sezonu. Na to jak jsme nezkušení, jsme se ještě do zápasu dokázali vrátit a sahali po bodu,“ hodnotil po zápase kouč jablonecké rezervy Benjamin Vomáčka.

Viktoria Žižkov jakožto vítěz třetiligové skupiny B se o postup do druhé ligy utká ve dvojzápase play-off v příštím týdnu s Domažlicemi. Jablonecká rezerva posbírala celkem 32 bodů, které je před dohráním posledního kola řadí na průběžnou jedenáctou příčku třetiligové tabulky.