Střelnice FORTUNA:LIGA skupina o záchranu, 3. kolo

3
0

FK Pardubice

Dvě kola před koncem nadstavbové části FORTUNA:LIGY si Jablonec zajistil prvoligovou příslušnost i pro další ročník. Pomohlo mu k tomu domácí vítězství 3:0 nad Pardubicemi, které se zrodilo v druhé půli díky gólům Polidara, Kratochvíla a Náprstka.

3. kolo nadstavbové části poslalo na jabloneckou Střelnici Pardubice. Domácí trenér Látal mohl po karetním trestu znovu využít stopera Tekijaškiho, nadále mu však chyběli zranění Daniel Souček, Chramosta a Kanakimana. Hostující kouč nemohl využít vykartované duo Surzyn, Icha. Vítěz čtvrtečního střetnutí měl prvoligovou jistotu.

Na Střelnici bylo živo hned v samém úvodu. Nejdříve hlavičkoval po bochánku Kratochvíla Hollý jen do míst, kde stál připravený brankář Kinský. Prakticky z protiútoku si navedl míč před naši šestnáctku Kissiedou, jeho střelu Fendrich vyrazil jen před sebe a z dorážky trefil dobíhající Daněk tyč jablonecké branky! Jinak byl ale Jablonec v úvodu na míči častěji, jenže zakončení Nebyli, Alegueho, Polidara ani Kratochvíla mezi tyče nedolétlo, obránci soupeře všechny stačili zablokovat. Otevřít brankový účet zápasu tak mohli Východočeši ve 26. minutě, po rohovém kopu se ve vápně k odraženému míči dostal Kissiedou, mířil prudce pod břevno, ale míč z brankové čáry stačil vyhlavičkoval za překonaným brankářem Kratochvíl! Při této situaci došlo ke kurióznímu momentu, neboť brankář Fendrich ztratil kontaktní čočku a musel si do kabin pro jinou. Po chvilce zdržení se však pokračovalo.

Běžela 36. minuta, když centr Polidara přizvedl Tekijaški ve vápně na zadní tyč až k nohám nehlídanému Součka, jenže ten nasměroval balon z výhodné pozice jen pánubohu do oken! Ve hře obou týmů bylo hodně nepřesností, špatnou rozehrávku stopera Tekijaški nepotrestal pardubický Daněk a to jen díky nepřesné finální přihrávce Východočechů. Perníkáři si do poločasu vypracovali ještě jednu dobrou šanci zásluhou Daňka, Fendrich byl ale pozorný.

Do druhé půle vyslal kouč útočníka Náprstka. Pět minut po změně stran odpískal hlavní arbitr penaltu pro hosty, když se domníval, že střelu Daňka Martinec chtěně zablokoval rukou. Po přezkumu u videa však své rozhodnutí změnil a penaltu odvolal!

V 54. minutě Černákův centr hlavou prodloužil na branku Polidar, míč padal za gólmana, ale Kinský v hostující brance s námahou všech sil dokázal míč vytěsnit mimo své tyče! Gól se domácím podařilo vstřelit až za dalších deset minut. Z pravé strany zacentroval do vápna soupeře Tchanturishvili, volný Alegue ještě přihrál do lepší pozice na střed vápna Polidarovi, který v pádu usměrnil míč do sítě na 1:0!

V 78. minutě domácí přidali gólovou pojistku, Náprstek prošel dravě do vápna z levé strany a pak nadýchaným centrem našel na malém vápně zcela volného Kratochvíla, který hlavou zvýšil na 2:0!

Kratochvíl byl záhy opět v dobré střelecké pozici, tentokrát mu ale radost zkazil dobrým zákrokem gólman Kinský. Šest minut před koncem mohly Pardubice snížit, Solil vybídl přihrávkou středem hřiště Patráka, ten se prodral s balonem před stopera Martince, ale Jablonec podržel skvělým zákrokem brankář Fendrich!

V 87. minutě Polidar na středu hřiště spatřil rozbíhajícího se útočníka Náprstka, adresoval mu ideální přihrávku do běhu, jablonecký útočník poté s chladnou hlavou zakončil přesně ke vzdálenější tyči na 3:0!

Vítězství nad Pardubicemi tak dává Jablonci jistotu, že v příštím ročníku budou patřit opět mezi elitu českého fotbalu. Bohužel, již třetím rokem ji museli hráči zachraňovat až v nadstavbové části soutěže.