Střelnice MOL Cup, ČF2

2
1

FK Dukla Praha

Fotbalisté Jablonce jsou prvním semifinalistou letošního MOL Cupu! Ačkoliv se domácí odveta pro ně nevyvíjela ideální, dokázali utkání otočit góly střídajícího Martina Doležal na 2:1 a radují se z postupu!

V prakticky zimním počasí se odehrálo odvetné čtvrtfinále MOL Cupu mezi Jabloncem a pražskou Duklou. Trenér Frťala vrátil v úterní podvečer do zálohy tvořivou dvojici Pospíšil – Trávník. Na první zajímavý moment se na Střelnici čekalo do patnácté minuty, to ale jablonečtí nedokázali využít špatné rozehrávky pražského celku. Za další čtvrthodinu se rozeběhl na levé straně Karavaev, jeho přihrávku ale poslal vysoko nad Greguš! O chvíli později pálil vedle Hybš. Šok pro Střelnici přišel ve 33. minutě, to Breznaník vystihl špatnou rozehrávku jabloneckého brankáře Bárty, přihrál Beauguelovi, který vstřelil velmi důležitý gól hostí! Dukla v závěru poločasu přišla o zraněného Vrzala, který musel nuceně střídat. Jabloneckým se nedařilo, což dokumentovali naši hráči i u rozehrávání vlastní standardní situace, jejíž exekuce byla více než rozpačitá.

Pro jablonecké barvy mohlo být po změně stran ještě hůře, Breznaník přihrával Beauguelovi, jeho střelu tentokrát Bárta novou skvěle vyrazil! Pak ale přišla série jabloneckých rohových kopů, a v 51. po jednom z nich nacentroval Hybš na hlavu střídajícího Doležala, který srovnal skore! Střelnice ožila, výsledkem byl další povedený centr Karavaeva a znovu přesná hlavička Doležala, který za osm minut dokonale otočil vývoj zápasu! Jablonec výrazně ožil, stejně jako 730 zmrzlých diváků. Tlak na branku týmu z Julisky sílil, další skrumáž ale v síti Hrošša neskončila. Čtvrt hodiny před koncem vyslal Pospíšil na zteč Greguše, který v pádu neusměrnil míč do branky. Fanoušky pak ze sedadel zvedlo nádherné sólo Karavaeva, jemuž chyběla jen gólová tečka, tečovaný míč se totiž snesl jen nad břevno Dukly! Šest minut před koncem mohl definitivu přinést Tecl, jeho ránu ale Hroššo vyrazil a na dorážku Doležal bohužel nedosáhl. Na druhé straně hosté spálili několik nadějných akcí. Následoval protiútok Jablonce, míč se dostal až Hybšovi, který ranou rozvlnil boční síť! Střelnice tak nakonec mohla oslavit vítězství 2:1 a postup do semifinále MOL Cupu!