1
0

David Buchta
11’

O závěrečné porážce v 30. kole v Ostravě rozhodla jediná branka domácího Buchty v 11. minutě. Jablonec tak půjde do nadstavbové části FORTUNA:LIGY z třinácté pozice.

Do posledního zápasu základní části FORTUNA:LIGY na pažitu páté Ostravy poslal kouč Rada sestavu se dvěma změnami oproti poslednímu duelu se Slávií. V obranné čtveřici hrál Krob na úkor Kubisty a v záložní řadě převzal kapitánskou pásku Považanec od Hübschmana.

Jablonec hájil před nadstavbovou částí v Ostravě dvanáctou příčku, tři domácí zápasy v pětikolové nadstavbě totiž zajišťovala ještě i třináctá pozice.

Baník začal na domácím hřišti velmi dobře. Ostravští zahrozili hned v úvodu ze dvou standardních situací, poté měl dobrou příležitost Kuzmanovič, brankář Hanuš mu ale včas skočil pod nohy. Na opačné straně hřiště poslal do vápna Ostravy dobrý centr Malínský, ale Silný v krkolomné pozici neusměrnil míč mezi tři tyče. V 11. minutě prošel míč po naší pravé straně přes chybujícího Martince, tváří tvář gólmanovi se tak zjevil úplně volný Buchta a lobem přes brankáře do opuštěné branky rozradostnil Vítkovický stadion – 1:0.

Jablonec mohl být rád i za jednobrankové manko, na jeho branku se totiž valil útok za útokem. Po čtvrthodině hry posadil Fleišman rohový kop přesně na hlavu Smékala a jeho prudkou hlavičku skvěle vyrazil na brankové čáře Hanuš! Další šanci si domácí přichystali po rychlém brejku, včasným vyběhnutím však zmařil brankář Hanuš tentokrát kolmici na Smékala. Kuzmanovićovo zakončení hlavou skončilo naštěstí jen na horní síťce. A při Jaroňově centru a zakončení Smékala byl naštěstí máván ofsajd. Až v závěru první půle Jablonec trochu otupil tlak domácích, jenže sám byl směrem dopředu doslova bezzubý.

Do druhé půle vstoupil Jablonec o poznání lépe, přesto jako první zakončovali opět domácí a to zásluhou mladého Jaroně. Na větší šance se ale v druhé půli čekalo a čekalo. Jablonec musel nuceně střídat Pilaře, na plac se tak po delší dobře dostal znovu i Kadlec. Jenže čas plynul jako voda a šance stále nepřicházely, čtyři tisícovky diváků se tak zabavili alespoň domácím choreem. Trenér Rada v závěru přeskupil řady, na hrot se postavil i střídající Kubista. Šest minut před koncem podnikl úprk po levé straně Malínský, po jeho přihrávce sice míč nezpracoval ve vápně Kadlec, k balonu se prodral středopolař Houska jenže v zakončení byl zbrklý a přestřelil!

Jen o minutu později mohli domácí stvrdit své vítězství, jablonecká obra se rozestoupila před Smejkalem, sám na branku postupoval Šín, kličkou se zbavil i brankáře Hanuše, ale zakončení mu stačil vracející se Surzyn srazit na břevno! Jablonec v závěru riskoval a mohl být rád, že Šín nevyužil další brejkovou situaci. Z Vítkovic tak Radův tým odjíždí s jednobrankovou porážkou.

Jablonec půjde do nadstavby z třinácté příčky a čekají ho dva venkovní a tři domácí zápasy, první z nich v neděli na Střelnici s Pardubicemi.