3. předkolo UEL, 2. kolo

Celtic FC

3
0

Jablonec v elektrující atmosféře Celtic Parku prohrál 0:3. Naše šance především z druhého poločasu zůstaly nevyužity a do Playoff Evropské ligy postupují Skotové.

Před historicky největší návštěvou nastoupil náš Jablonec na stadionu Celtic Park, kde musel dohánět v odvetě dvoubrankové manko z prvního zápasu. Trenér Rada poskládal sestavu podobnou té poslední ligové s Bohemians, jen pravého záložníka hrál místo Malinského Pleštil. Kouč Celticu nepostavil Sora ani Abadu.

Vítejte v ráji, vítaly domácí klubové cedule náš tým na slavném místě a fotbalová atmosféra na Celtic Parku opravdu fotbalový ráj připomínala.

Hned v úvodní minutě zápasu dostal skvělý balon za obranu od Rogice útočník Furuhashi, ale Hanuš mu pokus o kličku skvěle vystihl! Pak předvedl nevybíravý zákrok na Pilaře Ralston, ale německý sudí nevytáhl žádnou kartu. Po centrovaném balonu hlavičkoval stoper Weish vedle naší branky. Ve 14. minutě už Celtic Park burácel gólovou radostí, ale Furuhashi skoroval z ofsajdu a gól neplatil. Japonský útočník v další moment nedosáhl v pádu na pobídku svých kolegů. Jablonec se poprvé více osmělil po dvaceti minutách hry, ale Houska pálil nad Hartovu branku. Na opačné straně hřiště zkrotil nadvakrát náš gólman štiplavý pokus domácích. Ve 26. minutě už svou převahu skotský tým přetavil ve vedoucí branku, Pleštil před vlastním pokutovým územím podklouzl a přišel o balon, Taylor hned vyslal do šance Turnbulla, který z úhlu dokázal prostřelit vybíhajícího Hanuše – 1:0!

Jablonec dokázal do poločasu odpovědět jen dvěma střeleckými pokusy Housky ze střední vzdálenosti, ale všechny mířily nad branku. To Celtic byl nebezpečnější, dlouhý balon za obránce dostal Furuhashi, ale brankář Hanuš skvěle vyběhl a hlavou míč poslal do bezpečí.

Hned v začátku druhé půle po přiťuknutí od Považance došlo ve vápně k faulu na Pleštil, ale rozhodčí penaltu nenařídil. Pak se k dalekonosnému lobu z půlky alá Schick odhodlal záložník Kratochvíl, ale branku z uctivé vzdálenosti netrefil. Jenže přišla 55. minuta a před naší šestnáctkou napřáhl Turnbull a povedenou střelou zvýšil k tyči na 2:0!

Jablonec se znovu mohl vrátit do hry, měl dvě velmi dobré šance. Nejdříve po chybě McGregora mohl snížit zblízka Doležal, ale skvěle ho vychytal Hart! Vzápětí byl blízko gólu po serii hlaviček i Kratochvíl, ale exreprezentační brankář opět exceloval a zblízka míč opět vyrazil.

Náš tým vzápětí za svou neproduktivitu zaplatil, Edouardův pokus o lob ještě stačil Hanuš konečky prstů srazit, ale Forrest byl ve skluzu důraznější než Krob a přidal třetí branku Celticu!

Čestný úspěch v Celtic Parku nebyl Jablonci přán ani osm minut před koncem, střídající útočník Čvančara přetlačil v souboji gólmana Harta, míč se odrazil ke Kratochvílovi, který ho vrátil Čvančarovi, ten ale neskoroval do opuštěné branky, protože míč vykopl Starfelt.

Po výhrách 4:2 a 3:0 postupuje do další fáze Evropské ligy Celtic, Jablonec se v Konferenční lize bude ve dvojzápase měřit se slovenskou Žilinou.