FORTUNA:LIGA skupina o zachránu, 1. kolo

1

FK Pardubice

71’
Tomáš Solil

Jablonec nezačal nadstavbovou část FORTUNA:LIGY vůbec dobře. Doma podlehl Pardubicím, v 51. minutě byl vyloučen domácí Surzyn a hosté přesilovku zužitkovali o dvacet minut později gólem Solila.

Do prvního kola nadstavby vyběhla opět pozměněná sestava, oproti zápasu v Ostravě byl z levé strany obrany vytažen až na kraj zálohy Zelený, ve středu záložní řady Považance nahradil ještě Hübshman a v útoku tentokrát domácí spoléhali na Ikauniekse.

V úvodní desetiminutovce vypadala zajímavě rozehraná standardka Krobem, po které zakončoval z hranice velkého vápna těsně nad břevno Surzyn. Jablonec se usadil na soupeřově polovině a snažil se prokombinovat do zakončení. První ohrožení branky přišlo po čtvrthodině hry ale také ze strany Pardubic, z úhlu neprostřelil brankáře Hanuše Solil. Poté měl do dobré šance nasprintováno Malínský, jenže místo přímého tahu na branku míč zasekl a faul si u hlavního sudího už si nevymodlil. Zajímavý míč podél brankové čáry poslal od rohového praporku Ikaunieks, před brankou se balon snažil tečovat Kratochvíl, ale víc než rohový kop nevybojoval. Ve 27. minutě zacentroval Kratochvíl z levé strany do soupeřova vápna, míč proklouzl až k nabíhajícímu Malínskému, který ale zblízka vybíhajícího brankáře Markoviče nepřekonal. Hosté odpověděli střelou Vacka po chybě Surzyna, ten ale naštěstí trefil jen stopera Kubistu. Ve 34. minutě propadl jabloneckou obranou centrovaný balon až k trestuhodně neobsazenému Rezkovi, který bez přípravy naštěstí zbrkle přestřelil! Východočeši v závěru poločasu srovnali opticky hru a do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Tři minuty po změně stran škrtl Surzyn ve na hranici vápna o nohy nabíhajícímu Rezkovi, rozhodčí nejdříve nechal pokračovat ve hře, poté ale celou situaci přezkoumal VAR a hlavní rozhodčí nakonec Surzyna vyloučil. Hosté navíc kopali zajímavou standardku, jenže z přímé střely trefili jen jabloneckou zeď a z dorážky pálil těsně nad Hanušovo břevno Hranáč.

Střelnici vyloučení doslova zmrazilo a přišla další tutovka pro hosty. V 61. minutě centr Patráka hlavičkoval do břevna zblízka Jeřábek! Jablonec poprvé o deseti zahrozil po rohovém kopu, Martinec ale nasměroval svou hlavičku těsně vedle. Pardubice přesilovku zúročili v 71. minutě, Čelůstkův centr propadl na malé vápno až k Solilovi, který poslal hosty na Střelnici do vedení – 0:1!

Hosté v závěru kouskovali hru co to šlo a domácí se už do větší příležitosti v křeči nedostali. Nadstavbovou část tak Radův tým začal nejhůře jak mohl a to domácí porážkou.