Pardubice FORTUNA:LIGA skupina o zachránu, 4. kolo

FK Pardubice

2
0

V předposledním kole nadstavbové části prohrál zachráněný Jablonec na půdě ohrožených Pardubic 0:2, když oba góly inkasoval v prvním poločase. Východočeši se tak vyhnuli přímému sestupu a čeká je baráž.

Trenér Horejš nikoho nešetřil a do zápasu vyslal totožnou základní jedenáctku jako s Brnem, na lavičce už byl k dispozici po zranění Kratochvíl.

Domácí hnaní na novém stadionu početným publikem začali aktivně, hned v úvodní minutě kryl pokus Ichy Hanuš. V jabloneckém vápně bylo horko znovu po pěti minutách hry, hned trojice domácích hráčů postupně zakončovala po zmatcích v defenzívě, ale naše obrana stačila vše zablokovat. V 8. minutě už ale udeřilo, Janošek odcentroval od autové čáry, dlouhý míč si našel na zadní tyči Sychra a přesnou střelou ke vzdálenější tyči poslal Pardubice do vedení 1:0!

O pět minut později Polidar našel z křídla na středu vápna Černáka, jenže ten v dobré pozici přestřelil. Jablonec se začal tlačit před domácí svatyni, po Šulcově tečované přihrávce pálil nad Polidar. K pokusům ze střední vzdálenosti postupně napřáhli Chlumecký a na opačné straně Šulc, nikdo ale nebyl úspěšný.

Ve 27. minutě si míč středem hřiště navedl Hlavatý, parádně vypálil a jeho rána se odrazila od břevna do tyče směrem do hřiště, odkud jí za brankovou čáru dopravil hlavičkující kapitán Černý – 2:0!

Poté měl šanci Jablonec, centr Šulce prošel až k osamocenému Chramostovi, jehož ránu z voleje Nita bravurně vyrazil, míč se přesto snášel do branky odkud ho vyhlavičkoval Vlček! Stoper Král vymyslel kolmou přihrávku do vápna pro Chramostu, jenže tomu nevyšel krok k ideálnímu zakončení. Na opačné straně hřiště po podklouznutí Krále se dostal sám před Hanuše Sychra, u balonu byl o krok dříve jablonecký brankář.

Do druhé půle obě mužstva vystřídala. Za Jablonec už nenastoupil Hübschman a Chramosta, které nahradili Kratochvíl a Surzyn. Na straně domácích zůstal v poločase v kabině s pochroumaným ramenem góman Nita, kterého v brance zastoupil Markovič.

Po obrátce byl blízko snížení Sejk, který hlavičkoval prudce k tyči Šulcův centr, ale Marković míč u tyče vyrazil na roh. Tři autobusy jabloneckých fanoušků nerozveselil ani Polidar, který po přihrávce od Považance křížnou střelou minul o decimetry domácí tyčku! V 63. minutě gólman Markovič senzačně tygřím skokem vytáhl u tyče i trestný kop Polidara! Jablonec byl druhé dějství více na balonu, ale kontaktní branka nepřišla.

Na opačné straně hřiště po delší době zahřál Hanuše štiplavým pokusem Darmovzal. Jablonec zahrozil po rohovém kopu a odraženém míči, který napálil Považanec vedle spojnice. Osm minut před koncem byl znovu v šanci Polidar, střelou ke vzdálenější tyči ale opět kousek minul domácí svatyni.

Domácí se díky tříbodovému zisku po výhře 2:0 a ostatním výsledkům mohli po zápase radovat, odvrátili přímý sestup a čeká je baráž.