Střelnice FORTUNA:LIGA, 29. kolo

2
2

SK Sigma Olomouc

Jablonec vedl ve středečním utkání s Olomoucí už 2:0, jenže hosté po změně stran stačili vyrovnat na závěrečných 2:2. Vyrovnání obstaral ve čtvrté minutě nastavení exjablonecký obránce Vít Beneš.

S cílem odčinit nedělní debakl z Českých Budějovic vyběhli ve středu na Střelnici jablonečtí fotbalisté. Základní jedenáctka doznala jediné změny, oproti duelu na jihu Čech došlo k přeskupení řad, vypadl Heidenreich, od začátku dostal prostor Jovović.

V chladném odpoledni začali lépe hosté z Olomouce, ale první vážnější šanci si vypracoval domácí Jablonec po rohovém kopu, na přední tyči hlavičkoval ke vzdálenější tyči kapitán Hübschman, ale Maclík v brance stačil míč vyrazit do bezpečí. Další jabloneckou akci táhl Sejk, rozhodl se zakončit sám, ač měl dobře postaveného Chramostu, ale mířil jen do náruče olomouckého brankáře.

Po čtvrthodině hry chybovali oba brankáři, nejdříve špatně vykopl od naší branky přímo do zámezí k tribuně B brankář Hanuš. Z následného autového vhazování ale Pokorný přihrál vlastnímu gólmanovi Macíkovi, který rozehrál přesně na kopačky číhajícího útočníka Chramosty, který chladnokrevně k tyči poslal zelenobílý tým do vedení 1:0!

V 25. minutě se Střelnice radovala znovu, tentokrát z levé strany Olomoučtí nedokázali odvrátit centr Chramosty, míč ve vápně Jovović procpal na Sejka, který zblízka prostřelil Macíka na 2:0!

Dvě minuty poté mohlo být sníženo po standardní situaci Sigmy, centrovaný míč si na vlastní tyč srazil Polidar! Hanáci reagovali na nepříznivý vývoj hned dvojím střídáním deset minut před poločasem, na plac vyslali Breiteho a Fortelného. Blízko třetí brance byli domácí v nastavení první půle, Chramosta sklepl patou před vápnem k nohám Polidara, jeho střelu Macík vyrazil a pak olomoucký gólman ještě skočil pod nohy dobíhajícímu útočníkovi Sejkovi a připsal si skvělý zákrok.

Osm minut po změně stran se zaskvěl zase jablonecký brankář Hanuš, Zmrzlý totiž našel z křídla na malém vápně Chytila, který pálil z první, ale Hanuš se vyznamenal proti tutovce Olomouce! Hosté se snažili dostat se zpátky do zápasu kontaktní brankou, ale zároveň si museli dávat pozor na domácí brejky.

Čtvrt hodiny před koncem se hosté dožadovali penalty po souboji Černáka s Navrátilem, ale VAR dal za pravdu hlavnímu sudímu, který nedovolený zákrok neviděl. Olomouc ale dál dobře kombinovala a tlačila se dopředu. Deset minut před koncem se hosté penalty dočkali, po nešikovném zákroku Chramosty s Brejtem jí nařídil hlavní rozhodčí Všetečka. Pokutový kop kopal Chytil a prudkou střelou snížil na 2:1!

V 87. minutě byl opět hrdinou náš gólman Hanuš, který senzačně vytáhl z pod břevna ránu Kramáře! Jablonec však přišel o tříbodový zisk ve čtvrté minutě nastavení. Infarktový závěr přišel po centu do vápna, kde Král nestačil odhlavičkovat a po odrazu míč dopravil ve skluzu do sítě Beneš.