Jan Kopic
48’
Martin Pospíšil
51’

Hned několik historických milníků jsme překonali vítězstvím ve 42. Podještědském derby. Trenér Jaroslav Šilhavý odkoučoval svůj 200. zápas na lavičce, Filip Novák pak nastoupil ke svému 100. zápasu v lize za FK BAUMIT Jablonec. Navíc jsme prolomili letitý nezdar a dvakrát v ligové sezoně porazili rivala z Liberce!

První poločas tradičního derby začal Liberec aktivně a snažil se usadit na polovině Jablonce. Nicméně první vetší šanci jsme si vypracovali my, a to v 6. minutě, kdy centroval Novák a jeho nabídku využil Greguš, který protáhl brankáře Hrošša. Krátce na to zahrozil Liberec. Delarge se dostal do vápna, ale k zakončení se nedostal, protože se střelou dlouho otálel.

Další příležitost pro Liberec měl po rohovém kopu Pokorný, který v souboji přetlačil Beneše, ale branku přestřelil. Po půlhodině hry byl blízko gólu Mingazov, který se ujal odraženého míče a nebál se z dálky vypálit. Brankář Hroššo ale svůj tým podržel.

Zbytek prvního poločasu se odehrál v naší režii a dostali jsme se k několika slušným příležitostem, nicméně se nám nepodařilo překonat velmi jistého Hrošša. První dějství tak skončilo bez branek.

Rozhodující momenty utkání přišly až po změně stran, kdy začaly padat také branky! Ve 48. minutě posunul Doležal míč na Mingazova, který tvrdě vypálil. Jeho pokus gólman Hroššo vyrazil jen k dobíhajícímu Kopicovi, který otevřel skóre zápasu – 1:0!

Excelentní nástup do druhého poločasu pak Jablonec korunoval v 51. minutě. Po průniku levou stranou vápna Jan Kopic nastřelil Karišika, od kterého se míč odrazil přímo k Pospíšilovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:0!

Liberečtí pak museli více otevřít hru a snažit se hrát více na riziko. A nechybělo moc a Liberec se mohl radovat z branky. V 72. minutě se do nebezpečné hlavičky dostal Marek Bakoš, ale fantastickým zákrokem se prezentoval Vlastimil Hrubý!

V 86. minutě mohl přidat třetí branku Daniel Rossi, ale jeho tvrdý projektil zasáhl přesně libereckého brankáře. Závěr zápasu si již jablonečtí hráči pohlídali a dokráčeli k důležitému vítězství, které nás přiblížilo na tři body druhé Spartě Praha! Děkujeme za fantastickou diváckou kulisu a podporu ve 42. Podještědském derby!